WYCIECZKA INTEGRACYJNA

 W dniu 26 kwietnia, dzieci z Punktu Przedszkolnego wraz z Odziałem przedszkolnym „0”, odwiedziły Bibliotekę Barwną oraz Salę zabaw na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej.

Dzieci z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece miały możliwość przejścia między barwnymi regałami, przez tunel z książkami, a także obserwować kolorowe chmurki na suficie. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki, wzięły udział w nietypowych  zajęciach czytelniczych. Królował na nich ruch, muzyka, tańce, a także inne kreatywne ćwiczenia. Na koniec odnalazły skrzynię z skarbem, a w niej oryginalne książki- pełne obrazków 3D, połączone z pluszakami, czy latarkami. Pani bibliotekarka w barwny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda wypożyczalnia multimedialna. Dowiedziały się także, jak zabezpieczone są płyty do wypożyczania Wszystkim spodobała się biblioteka, w której można zachowywać się głośno. 

Następnym punktem wycieczki była zabawa na Sali zabaw, gdzie dzieci, mogły wybiegać i wyszaleć się do woli.

Przedszkolaki zgodnie stwierdziły w czasie powrotu do szkoły, że to był bardzo udany dzień. Na  ich twarzach malowała się  radość i ogromne zmęczenie.

 

Program Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

 

Jadłospisy – Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach